. Ma Jusztin napja van.
Jön az alap- és a munkanyugdíj?
2014-02-06 12:58:51
Jön az alap- és a munkanyugdíj?

Jön az alap- és a munkanyugdíj?

Kurtítani akarják a nyugdíjakat 100.000 forint felett 20 %-kal. Ebből a levont összegből akarják a minimumot kapók nyugdíját emelni. Visszamenőlegesen is  ez a terv.  Tiltakozzatok és küldjétek tovább ezt az anyagot. - így kezdődik a levél, mely rohamosan terjed a postafiókokban.

 

A levél további része:

 

Mindenkinek 20 százalékkal csökkenne a nyugdíja, de a kisebb összeg mellé 20 ezer forintos alapnyugdíj járna - ez a kormány legújabb terve. Simonovits András közgazdász szerint az elképzeléssel azok, akiknek a nyugdíja az átlag alatt van jól járnának, akiknek viszont 100 ezer forint fölötti az ellátása, csökkenne a pénze.

 

Ne legyen illúziója senkinek! Meg fogják lépni!

 

Már korábban is megtették, hogy a magasabb nyugdíjak rovására emelték az alacsonyabb nyugdíjakat!!!

Csak  a nagy nemzeti kábulatban már elfelejtkeztünk a 11 és 14 %- os "differenciálásról" (31.740.- Ft felett és alatt)

 

IGEN! NEM ÉRTEK EGYET!


azzal, hogy  -  jelentős részben saját hibájából - a társadalom perifériájára került szerencsétlenek kilátástalan helyzetét

azon öregek nyugdíjának "csipegetéséből" oldják meg, akik egy életen át tisztességesen, szorgalmasan dolgoztak, tanultak azért,

hogy emelkedjen a fizetésük , mert elhitték, hogy öreg korukra így lesz a megélhetésüket biztosító nyugdíjuk!

Azért adóztunk, járulékoztunk keményen az utolsó munkanapig bezárólag, hogy a befolyt pénzből,

a mindenkori kormány tartsa rendben az ország és a társadalom dolgait! Így sikerült nekik!

Az államot irányító elit ezt a gondot - az állam iránti nagy aggodalmában - a nyugdíjasok nyakába varrja,

miközben a gazdasági és politikai elit semmilyen felelősséget, semmilyen áldozatot nem vállal,

a 20 év alatt "elkúrt rendszerváltás" következményeiért!

Sőt még most is nyerészkedni akarnak a devizahiteles végtörlesztés címén!


Ez egyszerűen: nem tisztességes! Véleményem szerint: aljasság!

Ilyen emberek nem kormányozhatnak egy szerencsétlen országot Európában még akkor sem,ha a megtévesztett fülkeforradalmárok 2/3-os hatalomra segítették őket!

 

Úgy gondolom itt az ideje a cselekvő magatartásnak és a nyugdíjasoknak is meg kell jelenni a kormány politikája elleni tüntetéseken!

Ha egyet értesz, küldd tovább!  Osszátok/lájkoljátok!
 

 

Hogy a hír igaz, vagy nem, most még nem tudni. De egy biztos: ma már nincs olyan, amit ha akar a kormány, ne valósítana meg.

Utoljára frissítve: 2014-02-07 18:04:47

További híreink
A bukás ellenére lesz Tusványos – de Magyar Péter nélkül
Részt vesz az idei szabadegyetemen is Orbán Viktor, ahová tiszás politikusokat is meghívtak. Ezt Németh Zsolt fideszes politikus, Tusványos egyik alapítója jelentette be ...
2026-06-16 07:54:50, Hírek, Fókuszban Bővebben
Megszűnik a Magyar Nemzet is
Megváltozott tartalomfogyasztási szokásokkal és a globális platformok erősödésével indokolta az MTI-nek a Mediaworks Hungary Zrt., hogy a „létszámot érintő változásokkal"...
2026-06-15 13:51:48, Hírek, Fókuszban Bővebben
Gulyás Gergely elégedett az elmúlt 16 évvel
A Fidesz frakcióvezetője szerint olyan jól kormányoztak, hogy 14 évig az új miniszterelnök is nagy támogatója volt a Fidesznek.
2026-06-15 08:29:44, Hírek, Fókuszban Bővebben
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
A magyar hatóságok a nemzetközi partnerekkel együttműködve minden idők legnagyobb hazai kábítószer-lefoglalásá...
Bővebben >>